Kraljevska pozornica


Ostavite recenziju
Nema slike

Popis događaja

Vrijeme Naziv
15:00 kuhanje piva od koprive
15:30 dolazak trgovca - košaraša i svađe kmetova
16:00 okupljanje gubavaca
16:15 renesansni ples DND Koprivnica
16:30 lutkarska predstava Princ Žarislav od Kopriva (DND Koprivnica i LD Tintilinić Ogulin)
17:00 Renesansni plesovi i igre (Dječji vrtić Tratinčica - skupina Prsteki)
17:30 Copranitz – koprivnički renesansni ansambl
17:45 viteška skupina Ursus (Slovačka)
18:30 renesansna modna revija
18:45 Društvo Baron (Slovenija)
19:15 nastup dvorske lude Tontorino
19:45 koncert Euphorica (Češka) – ženski srednjovjekovni sastav

Vrijeme Naziv
12:00 dolazak Kraljevske svite na bedeme i početak svečanosti dodjele Povelje slobodnog kraljevskog grada građanima Koprivnice
13:00 Modi Versus, srednjovjekovna glazbena skupina (Italija)
13:20 Renesansni plesovi i igre (Dječji vrtić Tratinčica – skupina Prsteki)
13:50 Lutkarska predstava Princ Žarislav od Kopriva ( DND Koprivnica i LD Tintilinić Ogulin)
14:15 Renesansni ples – Društvo „Naša djeca“ Koprivnica
14:20 viteška skupina Ursus (Slovačka)
14:50 glazbeni nastup Euphorica (Češka) – ženski srednjovjekovni sastav
15:20 Amici Historiae (Austrija)
15:50 predstavljanje kraljevskog stola s jelima od koprive
16:15 Igralska skupina viteza Gašperja Lambergerja (Slovenija)
16:45 renesansni plesovi Historica Transylvania (Rumunjska)
17:10 plesna skupina Kontea (Konjščina)
17:30 dostavljanje hrane „gubavcima“
17:40 nastup dvorske lude Tontorino
18:00 glazbeni nastup Bohemian bards (Češka)
18:30 proglašenje Kraljevskog kuhara
19:15 osuda coprnice Copranitze
19:30 koncert Euphorica (Češka) – ženski srednjovjekovni sastav
20:00 OrijentArt – orijentalni ples

Vrijeme Naziv
12:00 Copranitz – koprivnički renesansni ansambl
12:15 Renesansni ples – Društvo „Naša djeca“ Koprivnica
12:30 Renesansni plesovi i igre (Dječji vrtić Tratinčica – skupina Prsteki)
13:00 Lutkarska predstava Princ Žarislav od Kopriva ( DND Koprivnica i LD Tntilinić Ogulin)
13:30 Modi Versus, srednjovjekovna glazbena skupina (Italija)
14:00 renesansni plesovi Historical Transylvania (Rumunjska)
14:30 Amici Historiae (Austrija)
15:00 glazbeni nastup Euphorica (Češka) – ženski srednjovjekovni sastav
15:30 renesansni plesovi grofovija Konjski
16:00 Igralska skupina viteza Gašperja Lambergerja (Slovenija)
16:30 Modi Versus, srednjovjekovna glazbena skupina (Italija)
17:00 nastup dvorske lude Tontorino
17:30 viteška skupina Ursus (Slovačka)
18:00 glazbeni nastup Bohemian Bards (Češka)
18:30 proglašenje Plemenitaškog kuhara
19:00 dostavljanje večere „gubavcima“
19:15 koncert Euphorica (Češka) – ženski srednjovjekovni sastav
20:15 osuda coprnice Copranitze
20:30 Modi Versus, srednjovjekovna glazbena skupina (Italija)

Opis


Lokacija gdje zapravo sve počinje dolaskom kralja Ludovika Anžuvinca i uručivanjem Povelje slobodnog kraljevskog grada gradskom „sodcu“ (gradonačelniku). Osim postolja za kralja i kraljicu na ovoj će se pozornici održavati i mnogi scenski nastupi plesača, lakrdijaša, akrobata, glazbeni nastupi…